Wywiad do ekskluzywnego magazynu Dolce Vita

Teresa Brzostek – Fotografia ślubna to zadanie dla specjalisty!

dolce

Fotografuje od 10 lat, a o swojej pasji dowiedziała się przypadkowo – kupując pierwszy aparat. Początkowe hobby przerodziło się w profesjonalny zawód. Teresa Brzostek – ukończyła Wyższą Szkołę Fotografii we Wrocławiu. Sama o sobie mówi: „zwariowana, odważna, pełna wyobraźni artystka”. Kiedy nie fotografuje swojej córki Leny, przed jej obiektywem stają Państwo Młodzi. Artystka zdradziła Dolce Vicie jak nie popaść w rutynę w fotografii ślubnej!

Fotografia ślubna to mimo wszystko nie łatwy temat. Odnoszę wrażenie, że można popaść w niebezpieczną pułapkę rutyny. Jak Pani sobie z tym radzi?

Rzeczywiście, fotografia ślubna jest bardzo trudnym tematem. Są to bowiem momenty, które „dzieją się” tylko raz. Zdjęcia ślubne są pamiątką na całe życia, a moim zadaniem jest uchwycić najpiękniejsze chwile w sposób nietuzinkowy.
Zgadzam się ze stwierdzeniem, że można popaść w rutynę, ale na szczęście mnie to nie dotyczy. Każda sesja to dla mnie wyzwanie, każde zdjęcie jest inne, opowiada pewną historię. Jestem fotografem z powołania [śmiech], dlatego do każdej sesji podchodzę indywidualne i zawsze znajduję ciekawy pomysł na zdjęcia.

Ma Pani sposób na to, aby stworzyć indywidualną historię dwojga zakochanych?

Oczywiście! Przed sesją zawsze staram się poznać osoby, które będą ze mną współpracować. Rozmawiam o ich zainteresowaniach, pasjach i na tej postawie wymyślam scenariusz sesji. Nie ukrywam, że jestem bardzo wymagająca, ale dzięki temu mamy za każdym razem inne historie [śmiech].

Dlaczego decyduje się Pani na niekonwencjonalne ujęcia? Czy trudno jest przekonać do tego nowożeńców?

Niekonwencjonalne ujęcia doskonale pokazują, że ślubna sesja to zadanie dla profesjonalisty, który dąży do doskonałości pracując na najwyższym poziomie.
Moja praca jest niezwykle trudna, ponieważ daję z siebie wszystko i pragnę pokazać fotografie, które zachwycają, cieszą i wzruszają. Nowożeńcy mają do mnie zaufanie, oddają się całkowicie mojej wyobraźni i kreatywności.

Jak Państwo dobierają plener, pomysły?

Miejsca, do których jedziemy są wyjątkowe i wnikliwie przemyślane. Pomysły na zdjęcia rodzą mi się w głowie dosłownie co minutę. Czasem muszę mieć przy sobie kartkę i długopis, aby je zapisywać i tym samym zapamiętać. Nigdy nie sugerowałam się pracą innych fotografów. Do sesji podchodzę twórczo i dążę do przedstawienia swoich prac w sposób inny niż wszyscy.

Na co szczególną uwagę powinni zwrócić Państwo Młodzi decydując się na taką sesję?

Jakość i przekaz artystyczny to kluczowe aspekty.
Jest wielu fotografów na rynku, każdy ma inny pogląd, styl. Chciałabym jeszcze raz podkreślić, że wybierając fotografa musimy zwrócić uwagę na jakość zdjęć, a przede wszystkim na jego podejście do swojej pracy.

Idealna sesja ślubna to…?

To taka, od której nie można oderwać wzroku – luźna, zmysłowa, intrygująca …

Redaktor Prowadzący

TEKST: Lilianna Łaźniak

http://www.dolcevitamagazyn.pl/strona/smaki+%C5%BCycia/teresa_brzostek_fotografia_slubna_to_zadanie_dla_specjalisty

 

Magazyn Camerapixo

yyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy

y2


www.teresabrzostek.pl Copyrights © 2005 - 2018 Fotografia Artystyczna Teresa Brzostek. Wszelkie prawa zastrzeżone. www.teresabrzostek.pl

  

Jestem absolwentką WST we Wrocławiu, posiadam własną firmę w której wykonuje zdjęcia ślubne, reklamowe, modowe. Fotografia to przede wszystkim moja pasja i najlepsza droga jaką wybrałam w życiu. Fotografuję najczęściej w miastach takich jak: Łazy, Zawiercie, Myszków, Częstochowa, Dąbrowa Górnicza, Sosnowiec, Katowice, Kraków, Tychy, ale z miłą chęcią wybiorę się na koniec świata, aby uwieczniać chwile. Fotograf ślubny, fotograf ślubny zawiercie, fotograf ślubny myszków, fotografia ślubna, sesja ślubna, fotograf ślubny śląsk, zdjęcia ślubne, zdjęcia ślubne śląsk, zdjęcia ślubne, ślub. Teresa Brzostek - Profesjonalna Fotografia Artystyczna, Fotograf ślubny, fotografia ślubna, sesje ślubne, fotograf na wesele, fotograf weselny, fotografia okolicznościowa, fotograf na ślub, reportaż ślubny, fotoreportaż ślubny, sesja zdjęciowa ślubna